Yaşam

Torbalı’da Üniversite “Tercih Günleri” başlıyor

Türkiye’de yaklaşık 2 milyon öğrencinin girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler ve ailelerinde tercih heyecanı başladı. Torbalı Belediyesi bu çok değerli süreçte sınav sonrası öğrencileri yalnız bırakmayacak.

Torbalı’da Üniversite “Tercih Günleri” başlıyor

Torbalı Belediyesi öğrencilere rehberlik edecek

Türkiye’de yaklaşık 2 milyon öğrencinin girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler ve ailelerinde tercih heyecanı başladı. Torbalı Belediyesi bu çok değerli süreçte sınav sonrası öğrencileri yalnız bırakmayacak. ‘Doğru Seçim Zamanı’ sloganıyla 27 Temmuz-8 Ağustos tarihleri ​​arasında Torbalı’da öğrencilere ücretsiz rehberlik hizmeti verilecek. Öğrencilerin doğru ve bilinçli tercih yapabilmeleri için alanında uzman rehberlik ve manevi danışmanlar eşliğinde verilen ücretsiz hizmet, 10:00-22:00 saatleri arasında Torbalı Belediyesi Kitap Kafe’de gerçekleşecek. hafta içi.

ÇEVRE BÖLGESİ ÖĞRENCİLERİ DE FAYDALANABİLİR

8 Ağustos’a kadar sürecek Tercih Günleri kapsamında rehberlik hizmetinden yararlanmak isteyen öğrenciler; Puanları ve ilgi alanları doğrultusunda en doğru kısım ve üniversiteler hakkında tüyolar verilecek. Üniversite tercih günlerinde Torbalı dışından gelen öğrencilere alanında uzman rehber öğretmenler eşliğinde hizmet verilecektir. Bayındır, Tire, Selçuk gibi çevre ilçelerden gelen öğrenciler de dilerlerse bu hizmetten yararlanabilecekler. Binlerce öğrencinin bu amaçla belediyeye gelerek rehberlik hizmetinden faydalanması bekleniyor.

TEKİN: “ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTE OLMAKTAN MUTLU OLACAĞIZ”

Üniversite eğitiminin öğrencilerin geleceğini belirlemede en değerli aşama olduğunu, bu nedenle doğruyu seçmenin yeterli bir gelecek için gerekli olduğuna değinen Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Belediyemizin öncülüğünde tercih günleri düzenliyoruz ki öğrencilerimiz bir adım öne çıksın. üniversite adayı öğrenciler en iyi ve en doğru tercihi yapabilirler. 27 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri ​​arasında öğrencilerimiz uzman rehber öğretmenler tarafından yönlendirilecektir. Kariyerlerinin bu önemli aşamasında öğrencilerimizin yanında olmaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi. sözlerini kullandı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-sogut.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu