Haber

Bahçeli’ye Göre İmamoğlu’na Verilen Ceza Kılıçdaroğlu’na Operasyon

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İmamoğlu kararına ilişkin,’ Operasyonun hedefi CHP Genel Başkanı, soğuk ve şaşı bakanların Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için yürekten aldatmacalarıyla Saraçhane tantanasına sarılmaları tam bir sahtekarlıktır.‘ kullandı.

İmamoğlu, dün kamu görevlisine hakaretten açılan davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. TCK’nın 53’üncü sayısından dolayı da ceza alan İmamoğlu için ‘siyasi yasak’ süreci başladı. Altı Masa lideri, İmamoğlu’na takviye için bugün Saraçhane’de geniş çaplı bir gösteri düzenliyor.

MHP lideri Bahçeli, “Aslında operasyonun hedefi CHP Genel Başkanı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına soğuk ve şaşı bakış, Saraçhane tantanasının çaresiz kucaklaşması, İP Genel Başkanı ve İmamoğlu’nun sevinçli kucaklaşması, nakaratlar” dedi. Burada bitmeyecek olan bu şarkı saf aldatmacadır.

Bahçeli, şöyle devam etti: “Kılıçdaroğlu’nun Almanya’dayken hukuksuz hamlelerle devre dışı bırakma çabaları göz ardı edilemeyecek bir kurnazlık ve komplodur. Kılıçdaroğlu’na altılı masada biriken ve keskinleşen itirazlar, İmamoğlu aracılığıyla Saraçhane’de sahne aldı. ve İp Başkanı.”

Bahçeli’nin Twitter hesabından öne çıkanlar şöyle:

İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nin dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında aldığı karar siyasi ortamı hareketlendirmekle kalmayıp birçok saçma tartışmayı da alevlendirince fırsatçıların günü doğdu. Bilindiği gibi ilk derece mahkemesi tarafından açıklanan karar kesin olmayıp, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nde temyiz yolu açıktır. Bu somut gerçek ortadayken bir kaşık suda fırtına koparmak, felaketler haykırmak, darbe tartışmalarından bahsetmek vicdansızlıktır’ dedi.

“Öncelikle İmamoğlu davasının 14 Aralık 2022’de görüleceği malum. aynı zamanda kategorik bir işlemdir.’

Sayın Cumhurbaşkanımızın geçmişte maruz kaldığı hukuksuzlukların ortasında İmamoğlu’nun durumu ile temasa geçilerek bir benzerlik oluşturmaya çalışmak bir yanılsamadır, ileri düzeyde bir tıkanıklık ve tuhaflıktır. Geldiğimiz bu aşamada altı masa adayının netleşmesi gerekiyor. Aksi halde millet iradesi, Saraçhane nöbeti bekleyen siyasi kalpazanlardan, sahte demokratlardan, parti liderlerinden yargı kararından siyasi sonuç çıkarmalarını sandıkta isteyecektir.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu