Haber

“Türkiye Yüzyılı Vizyonu” Gaziantep buluşması düzenlendi

“Türkiye ile Sohbetler: Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye’nin Asrın Vizyonu” Gaziantep toplantısı, Cumhurbaşkanı’nın başdanışmanları ve kentteki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Ayşenur Bahçekapılı, Ahmet Selim Köroğlu, Ayhan Ovan ve Mehmet Uçum ile Gazeteci-Yazar Mehmet Çek, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye Konuşuyor: Türk Yüzyılının Vizyonu” programında Gaziantep’te STK temsilcileriyle bir araya geldi. “. Programın açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşenur Bahçekapılı, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim’de açıkladığı Türkiye Yüzyılı vizyonundan ne anlıyoruz, neler sunuyoruz ve neler vaad ediyoruz?” dedi. Cumhuriyetin 100. Yıldönümü İstiyoruz” dedi.

“Bu toplantının ülkemiz için çok faydalı fikirler ve sonuçlar doğuracağına inanıyorum”

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte birlikte iş yapma kültürünün hakim olduğunu belirterek, “Gaziantep, birlikte iş yapma kültürünün, ortak aklın yüksek olduğu, her şeyin masada konuşulduğu bir şehir. İnanıyorum ki Bu toplantı sonucunda hem şehrimiz hem de ülkemiz için çok faydalı fikirler ortaya çıkıyor ve sonuçlar ortaya çıkıyor” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu da Türkiye Yüzyılı’nın önemine değinerek, “Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile taçlandırılan yeni hükümet sistemi, ikinci kurtuluşumuza dayanmaktadır. savaş, istikbal ve istiklal çabamız ve Cumhuriyetimizin önümüzdeki 100 yılı. Yüzyıl Türkiye vizyonunu konuşmak için buradayız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayhan Ovan, “Türk Yüzyılının bütün belirtilerini hep birlikte yaşıyoruz. Dünyada bir belirsizlik ve akıl almaz bir dönem yaşanırken, Türkiye her zaman alt yapısı, üst yapısı ile ön plana çıkıyor. ve birçok alanda insan merkezli diplomasi.”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, “Türkiye Yüzyılı, Cumhuriyetin ikinci yüzyılı için bir perspektif, bir vizyondur. Geleceğe uzanan son derece geniş bir perspektiftir” dedi.

Konuşmaların ardından STK temsilcilerinin soru ve sorunlarını dile getirmesiyle program devam etti. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu