Haber

Sakaryalı karting sporcusu Dubai’den kupa ile döndü

SAKARYA (İGFA) – 54 Numaralı aracıyla Bambino Kupasına katılan Doruk Sırnaç, birinci memleketler arası yarışında 6 yaşında olmasına karşın büyük bir muvaffakiyet yakaladı.

Rakiplerinin 3 yıllık deneyimine karşın, karting sporuna bu yıl başlayan Doruk Sırnaç, Dubai Kartdromo’da düzenlenen milletlerarası Iame Bambino CUP Karting Şampiyonası’nı üçüncü tamamlayarak gösterdiği performansla ülkemiz ve kentimiz ismine kıymetli bir muvaffakiyet kazandı.

Sırnaç, daha evvel 2022 yılında kendisinden büyük rakiplerine karşı Türkiye Karting Şampiyonası’nı Genel Klasman ikinciliği ile tamamlayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada, küçük yaşına karşın kıymetli bir muvaffakiyete imza atan atletleri Doruk Sırnaç’ın gelecekte daha kıymetli başarılara imza atacağı inancıyla tebrik etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Lideri Cevat Ekşi de, kulüp olarak tüm branşlarda çocuk atletlere dayanak verdiklerini belirterek, bu dayanağın memleketler arası başarılarla taçlanmasının kentimiz ve tüm atletler için de farklı bir motivasyon kaynağı olduğunu lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu