Haber

Filistinlilerin evine patlayıcı attıkları şüphesiyle 3 İsrail askeri gözaltına alındı

İsrail ordusunda misyonlu 3 asker, Filistinlilere ilişkin bir meskene el imali patlayıcı attıkları kuşkusuyla gözaltına alındı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria’nın Beytüllahim kentinde “Filistinlilerin yaşadığı bir eve bu gece el yapımı patlayıcı attıkları şüphesiyle bazı İsrail askerlerinin gözaltına alındığı” belirtildi.

İlgili Makaleler

Saldırı hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedilen açıklamada, olayın detaylarına ve kaç askerin gözaltına alındığına ait bilgilere yer verilmedi.

Öte yandan İsrail Kamu Yayın Kuruluşu (KAN) Filistinlilerin konutuna saldıran askerlerin Dürzi kökenli 3 asker olduğunu aktardı.

Dürzi askerlerin, saldırıyı, 23 Kasım’da Batı Şeria’nın Cenin kentinde, trafik kazasında hayatını kaybeden bir Dürzi İsraillinin cesedinin silahlı gruplarca kaçırıldığı olaya misilleme olarak gerçekleştirdikleri belirtildi.

Ülkenin kuzeyindeki Daliyet el-Karmel bölgesinden Dürzi topluluğuna mensup Tiran Ferro’nun naaşı, silahlı kişiler tarafından Cenin’deki hastaneden kaçırılmış lakin Filistin idaresinin teşebbüsüyle bir gün sonra geri alınarak ailesine teslim edilmişti. ???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu