Haber

Kültürpark Gölet Temizliği

Ödemiş’in en keyifli dinlenme ve piknik alanlarından biri olan 125. Yıl Kültürpark’ta vatandaşlara daha yeterli hizmet sunulabilmesi için çalışmalar yapılıyor.

Ödemiş merkezde, yeşillikler içinde, dinlenme ve piknik alanı, çocuk oyun alanları ve spor alanlarının bulunduğu 125. Yıl Kültürpark’ta yaz için çalışmalar hızla devam ediyor. 72 bin metrekare alan üzerinde 125. Yıl Kültürpark, Ödemişlilerin spor yapmak ya da dinlenmek için en çok ilgi gösterdiği yeşil alanların ortasında yer alıyor. Park içerisinde yer alan 10 bin metrekarelik gölet ve iskele çay bahçesi de en çok tercih edilen mekanların arasında yer alıyor. Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte Ödemiş Belediyesi ekipleri gölette oluşabilecek kokuların önüne geçmek ve daha sağlıklı görünmesini sağlamak amacıyla göleti temizlemeye başladı. Yaklaşık 10 gün önce başlayan çalışmalar kapsamında göletteki su boşaltılarak içindeki balıklar kesintili dinlenme için havuza alındı. Havuzun dibinde biriken çamur temizlenir. Göletin etrafındaki korkuluklar yenilendi ve iskele çay bahçesindeki boyama çalışmalarının yanı sıra mutfak kısmı büyütüldü.

Yeşil alanları, yürüyüş ve spor kompleksleri, göleti ve iskele çay bahçesi ile yeni evli çiftlerin yanı sıra dinlenmek isteyen vatandaşların da tercih ettiği yerlerden biri olan Kültürpark’ta yenileme çalışmalarının iki hafta içinde tamamlanması planlanıyor. .

Ödemiş’in önemli nefes alma alanlarından biri olan 125. Yıl Kültürpark’ın daha yeşil ve keyifli hale getirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Zevki en çok hak eden Ödemişli hemşehrilerimiz için çalışıyoruz. 125. Yıl Kültürpark insanın güzel yaşadığı yerlerden biridir.Hemşerilerimize çalışma sürecinde gösterdikleri sabır ve anlayıştan dolayı teşekkür eder, sahadaki çalışma arkadaşlarımıza başarılar dilerim.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu