Haber

Kılıçdaroğlu: Türkiye dünyayla yarışan bir ülke olacak

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi dünyayla rekabet eden bir ülke haline getireceğiz. Geleceğin teknolojilerini bugünden üreteceğiz. Rekabetçi kur, ucuz iş gücü yalanlarıyla insanımızı yoksullaştırdılar. … Onuruyla çalışan hayat pahalılığının altında eziliyor. Türkiye dünyanın ucuzu Emek deposu değil” dedi.

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Sn. Kemal’in Kurulu’, Twitter hesabından, “Acil söndürülmesi gereken yangınlar var ama orta vadede insanımızı zenginleştirecek vizyon da şart. Yangınlar söndürüldü ama kalkınma için başka bir kafaya ihtiyaç var. Ancak şampiyonlar ligi insan kaynağı ve çokça yabancı yatırımla elde edilir.O sadece bizde var açıklamasıyla paylaştı.

‘Türkiye DÜNYANIN UCUZ İŞGÜCÜ DEPOSU DEĞİL’

Türkiye’yi dünyayla rekabet eden bir ülke haline getirmeyi hedeflediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Sevgili halkım. Sizlere yine çalışma masamın önünden sesleniyorum. Türkiye’yi dünyayla rekabet eden bir ülke haline getireceğiz. Yapacağız. Geleceğin teknolojilerini bugünden üretiyorlar.Yalanlarıyla gücü fakirleştirdiler.Onurlu çalışanlar hayat pahalılığının altında eziliyor.Türkiye dünyanın ucuz iş gücü deposu değil.Türkiye Batının mülteci kampı değil.Bizler Buna artık izin vermeyeceğiz. Bunu nasıl yapacağız?” Bunun için gerekli yatırımı buldum. Şampiyonlar Ligi grubunu kurdum. Kalıcı refah için yeni teknolojiler üretmek zorundayız” dedi.

‘ENDÜSTRİYEL DÖNÜŞÜMÜ TAMAMLAMAK ZORUNDAYIZ’

Kılıçdaroğlu, endüstriyel alandaki dönüşümü gerçekleştirmek için gençlerin bu alanlarda yetiştirileceğini belirtti. Mersin illerini kapsayan özel bir program. ekonomi Bölge ilan edeceğiz. Bu bölge 1 milyon dekar araziyi kapsayacak 5 ana kümeden oluşmaktadır. Nitelikli metal rafinerileri, finans merkezi, yüksek teknoloji ve bilişim kümelenmesi, otomotiv kümelenmesi, biyokimya ve biyoteknoloji alanları kuracağız. 11 ilimizi etkileyen 6 Şubat depreminin ardından kentlerimizi eski haline getirmek, yeniden inşa etmek için bu proje çok önemli” dedi.

‘835 BİN KİŞİ DOĞRUDAN İSTİHDAM SAĞLANACAK’

Kılıçdaroğlu, Mersin ve İskenderun limanlarını dünyanın en büyük ve en gelişmiş limanları haline getireceklerini de belirterek, “Çok hafif ve güçlü, montajı kolay, yeni nesil iş makinaları üreteceğiz. Yeni sanayiler kuracağız. bölge insanının dönmesi için istihdam yaratacağız.İskenderun ve Mersin limanlarını açacağız.Dünyanın en büyük ve en ileri teknoloji limanı haline getireceğiz.Bu limanlardan 46 ülkeye 7 günde direkt deniz ulaşımı sağlayacağız. gün.Bölge kendi hukuku ve tamamen uluslararası hukuku geçerli bir bölge olacak.835 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacak.Tüm sanayi yatırımlarımız dünyanın en ileri çevre kriterlerini içeren Ekvator Prensiplerine uygun olarak inşa edilecek. Bütün tesisler yeşil üretime uygun dizayn edilecek, saf güç, saf üretim ve saf yatırımla hareket edecek, değerli halkım, Türkiye bunu hak ediyor. Başaracağız. Seninle konuşuyorum. Güvende kal.” .

acipayamajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu