Haber

Emek örgütleri DEM Parti’ye saldırıyı protesto etti

Emek ve Demokrasi Platformu, Urfa’nın Birecik ilçesinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) binasına 8-9 Nisan tarihlerinden yapılan silahlı saldırıları protesto eti. Parti binası önünde yapılan açıklamaya platform birleşenlerinin yanı sıra DEM Parti Belediye Eşbaşkanı Berivan İlkaya Manas ve çok sayıda kişi katıldı.

“İrade gaspına hayır istifa” dövizleri ve “Onurumuzla varız, direnişle büyüyoruz, korkmuyoruz, buradayız” pankartının açıldığı açıklamada konuşan platform dönem sözcüsü ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Urfa Şube Eşbaşkanı Ferhat Demir, “31 Mart’ta yapılan yerel seçimler sonrasında Urfa halkı demokratik tercihlerini kullanmış ve birçok ilçede belediye başkanlarını ve siyasal partilerini değiştirerek oylarını değişimden yana kullanmışlardır” dedi.

‘SONUÇLARA HERKES SAYGI DUYMALI’

Birecik’te 31 Mart’ta halkların tercihlerini DEM Parti’den yana kullandığını belirten Demir, “Halk iradesinin tecelli ettiği bu sonuçlara herkesin saygı duymasını bekliyoruz. Birecik halkının Demokratik tercihleri hazmedemeyen bir grup ya da kişilerin bu tercihi silah ve tehdit yoluyla ele geçirmek istemesini; kazanılmış bir belediyenin zorbalıkla zapt edilmeye çalışılma çabalarını kınadığımızı belirtiyoruz” diye konuştu.

‘HALKIN MÜCADELESİNİN YANINDAYIZ’

Demir devamında şunları söyledi: “Biz demokratik kitle grupları olarak siyaseti ve halk tercihlerini paramiliter yapılarla dizayn etmeye çalışanlara karsı olduğumuzu belirtiyoruz. Başta Birecik halkı olmak üzere, dem parti Birecik ilçe örgütüne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; halkın demokratik mücadelesinin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.”

Açıklama alkışlar ile son buldu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu