Ekonomi

Balıkçılar, av yasağının kalkmasıyla yeni sezonda hamsinin bol olmasını bekliyor

Balıkçılar dün, av yasağının sona ermesiyle birlikte yeni dönemde “hamsi bolluğunun görülebileceğini” söyledi.

1 Eylül itibarıyla av yasağının sona ermesiyle birlikte hasat edilen balıklar sabahın ilk ışıklarıyla Edirne’ye ulaşmaya başladı. Balık tezgahlarında balık ürünlerinin yerini almasıyla balık pazarında da hareketlilik başladı. Konuyla ilgili balık hali esnafından Yusuf Çimen, “Evet sezon açıldı. Eylül balıktır, ilk seferde palamut olmayacağını biliyoruz. Buna kıyasla hamsi ve istavrit gelecek” dedi. Ucuz olacak. Özellikle hamsi ve istavritte tahminlerimiz çok yüksek. Sabahın erken saatlerinde bir akın oldu. Biliyoruz ki, “Toplumun belli kesimlerinden insanlarımız var, özellikle sabah 8’de geliyorlar. bizi mutlu ediyorlar, ne kadar meraklı ve mutlu olurlarsa biz de o kadar mutlu oluyoruz çünkü sabah saatlerinde geliyorlar” dedi.

Müşterilerden Emine Doğan, “Bugün balık almaya geldim, gördüm çok güzel, her şey çok güzel. Fiyatlar biraz yüksek ama her şey pahalı olduğu için uygun olduğunu düşünüyorum. Allah razı olsun” dedi. Umarım verimli olur.”

Filiz Kısa, “Mutluyuz ama bilmiyorum, yiyebiliriz umarım. Herkese hayırlı olsun. Akşam almayı düşünüyorum, fiyatlar zaten şu anki gibi yüksek.” – EDİRNE

pamukovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu