Haber

Fransa’dan Suriye’deki depremzedelere 12 milyon euro yardım

Fransa Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Fransa’nın Türkiye kaynaklı depremlerden etkilenen Suriyeliler için 12 milyon avroluk yardımda bulunacağı belirtildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Suriye’ye Fransa’nın yardım yapacağı açıklandı. Fransa Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Fransa’nın depremlerden etkilenen Suriyeliler için 12 milyon avroluk yardımda bulunacağı belirtildi. Açıklamada, yardımın Birleşmiş Milletler (BM) ve “depremden etkilenen bölgelerdeki nüfusla birlikte çalışan” sivil toplum kuruluşları aracılığıyla sağlanacağı, BM, Fransız ve uluslararası memurlara 5 milyon avro sağlanacağı belirtildi. sağlık, barınma, su, hijyen ve sanitasyon gibi konularda acil durum müdahaleleri üzerinde çalışmak. 5 milyon avro ile 2 milyon avronun toplum kuruluşlarına gıda yardımı için kullanılacağı belirtildi.

Birçok Batılı ülke, yaptırım uygulanan Suriye rejimine doğrudan yardım göndermeyi reddetti. BM yardım konvoyu depremden bu yana ilk kez Türkiye’den Suriye’ye geçti. – PARİS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu