Haber

Adana’da borcu olduğu kişiyi silahla yaralayan 2 sanık hakkında dava açıldı.

Adana’nın merkez Çukurova ilçesinde, borcu olduğu kişiyi silahla ağır yaralayan, biri tutuklu 2 sanık hakkında 20’şer yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Şambayat İlçesi’nde borcu olduğu BA’yı tabancayla ağır yaraladığı gerekçesiyle 23 Temmuz’da savcılık tarafından tutuklanan Ş.G. Kendisi ve hakkında adli kontrol tedbiri alınan kardeşi TG hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan yürütülen soruşturma tamamlandı.

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, kurbanlık koyun yetiştirme işiyle uğraşan müşteki BA ile sanık Ş.G’nin ortak arkadaşları aracılığıyla tanıştıkları belirtildi. Ş.G’nin bir süre sonra parayı ödeme vaadiyle şikayetçiden 2 koyun satın aldığı belirtildi.

İddianamede sanık Ş.G. borcunu söz verdiği günde ödemedi. ile müştekinin telefonda tartıştığı öğrenildi. Sanık Ş.G. TG ve kardeşi TG’nin, paranın tamamını ödemek için müştekiyi Şambayat Mahallesi’ndeki boş bir yere çağırdığı, burada çıkan tartışmanın kavgaya dönüştüğü belirtildi. Sanıkların BA’yı silahla sırtından ağır yaralayarak hayatını tehlikeye attıkları belirtildi.

Sanıkların “katılımlı olarak kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13’er yıldan 20’şer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları istendi.

Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen sanıkların yargılanmasına başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu