Yaşam

Zeytinpark çocuk sesleriyle renklendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremzede çocukları akranlarıyla kaynaştırmak amacıyla “Zeytinpark’ta Hareket Var” etkinliği ile spor platformu kurdu. Çocuklar gün boyu çeşitli spor aktiviteleri ile eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, özellikle depremzedelere yönelik başlattığı toplumsal uzlaşma çalışmaları kapsamında depremzedelere yönelik sportif etkinlikler ve atölyeler düzenliyor. Büyükşehir Belediyesi ve Dechatlon iş birliğinde “Zeytinpark’ta Hareket Var” etkinliği gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın özellikle depremzedeler için düzenlediği etkinliğe Antalyalı çocuklar da yoğun ilgi gösterdi.

SPOR PLATOSU KURULDU

Depremzedelerin yeni hayatlarına uyum sağlamaları ve çocukların yaşıtlarıyla sosyalleşmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte Zeytinpark’ta spor platosu kuruldu. Spor platosunda basketbol, ​​futbol, ​​voleybol, masa tenisi, okçuluk, trambolin, ipte yürüyüş, küçük parkur oyunları, ip atölyesi, yaratıcı drama ve yüz boyama gibi birçok aktivite ile çocuklar gün boyunca keyifli dakikalar geçirdiler.

ÇOCUKLARDAN LİDER BECEK’E TEŞEKKÜR

Çocukların sportif faaliyetlerle keyifli vakit geçirdiklerini belirten aileler, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür etti. ‘Zeytinpark’ta Hayat Var’ etkinliğine katılan çocuklardan Elif Naz İnce, ‘Çok eğlendim. Evde olsam sıkılırdım. Temiz hava aldım ve arkadaşlarımla oynadım. Bunun gibi etkinliklerin artmasını istiyoruz dedi. Barsan Aşkın, “Birçok etkinlik vardı. Çok keyifli zamanlar geçirdim” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu