Teknoloji

Yeni Volkswagen Golf’ün Taslakları Paylaşıldı

Alman otomotiv devi volkswagen, çok kısa sürede yenilendi Golf Modeli detaylı olarak tanıtacağız. Otomobilin tüm detayları 24 Ocak’ta düzenlenecek etkinlikte ortaya çıkacak.

Bu etkinlik öncesinde firmanın Tasarım Patronu Andreas Nanearacın kroki görsellerini resmi Instagram hesabında paylaştı.

Yeni bir yüzünüz olacak…

Çizimlere baktığımızda ilk göze çarpan şey yenilenen Golf öncekilerden açıkça farklı olacak oluyor. Aracın ızgara tasarımı değişirken far tasarımının da yenilendiği gözden kaçmıyor. Alttaki deklanşör de artık uçtan uca yatay çıtalara sahip. Bu daha çok araç için agresifVe sportifBir görüntü verir.

Arkada takımı durdur Ayrıca elden geçirildiğini de görmek mümkün. Yeni stop seti biraz daha ince ve keskin bir tasarıma sahip ve bu modelde bagaj kapağı da daha akıcı bir şekilde kıvrılıyor. Çizimlerde araç aynı zamanda jantlarınYenilendiğini de görebiliyoruz.

Yeni bir kabine sahip olacaksınız

CES 2024 ‘da yayınlanan görseller sayesinde yeni Golf’ün iç tasarımları hakkında bilgi edinebildik. Öncelikle yeni Golf’ün kabinindeki en dikkat çekici noktadan başlayalım: Yeni 10 inçlik multimedya ekran. Bu ekran konsolun ortasında yer alacak ve MIB4 yazılımı kullanacağız. Üst donanım paketlerinde bu ekranın boyutunun 13 inçe çıkarılması da mümkün olacak.

Yeni Golf aynı zamanda yapay zeka sistemleriyle de desteklenecek. Resmi açıklamaya göre yeni Golf SohbetGPTKullandığı chat bot sayesinde aracın çeşitli sorularınıza cevap vermesi mümkün olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu