Haber

Sinop KYK Öğrencileri Aydın’da Asansör Faciasını Protesto Etti

MUSTAFA USTA

SinopKredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Seyyid Bilal Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, Aydın KYK yurdundaki asansör faciasını protesto etti.

Aydın’da KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda asansörün arızalanması sonucu düşerek bir öğrenci hayatını kaybetti. Sinop KYK Seyyid Bilal Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler de dün gece yaşanan olaya tepki gösterdi. Akşam saatlerinden itibaren yurt bahçesinde toplanan öğrenciler, ‘Katil KYK’, ‘Susma, sessiz kaldığın sürece sıra sana gelecek’, ‘Bize verdiğin yorgan oldu’ gibi sloganlar attı. bir kefen’ ve ‘biz ölmek değil, sığınmak istiyoruz’.

Sinop Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdür Yardımcısı Gökhan Kayaçal, öğrencilere, “Yurtlarımızdan birinde bir olay yaşanması çok üzücü. Maalesef sabaha kadar uyuyamadım. Bunu yapmaya gerek yok. sakinleşebiliriz. Orada yaşanan olayın elbette buraya da yansıması olacak. Üzgün ​​ve kızgın olmalısınız.” “Kızgın olduğunu anlıyorum. Şu anda yurdumuzun kaç asansörü bozuk?” diye seslendi. Öğrenciler Kayaçal’a “yarısı kırık” diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: ANKA/Ömür

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu