Haber

Sındır ve Tugay, bolluğun kepçesini salladı

CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ve Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Kınık’ta düzenlenen klasik Arpadere ve Dündarlı köyü hayır yemeklerine katılarak, bereket dağıttı.

 

Yüzlerce vatandaşa yemek dağıtılan klasik hayır kurumunda kazanların başına geçen Sındır ve Tugay, birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verdi. İzmir Milletvekili Sındır, “Bize sofralarını ve gönüllerini açan hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. Tugay, “Üzüntüde, kederde; Sevinç ve gururda birlik olmanın cephesini genişletiyoruz” dedi.

 

“HOŞGÖRÜN VE SEVGİNİN GÜCÜ”

Duaya ortak olmak için geldiklerini söyleyen İzmir Milletvekili Sındır, “Bugün bize gönüllerini açan vatandaşlarımızla birlikte huzur ve rahmet sofrasındayız. Hoşgörü ve sevgiden güç alıyoruz. Bu topraklar için hayalini kurduğumuz zevklere ulaşmak için buradayız. Anadolu insanı nefrete karşı sevgi, ayrımcılığa karşı dayanışma ruhuyla bugünlere gelmiştir. İnsanca ve adil yaşam mücadelemizden geri adım atmadan vatandaşlarımızın yanında yer alacak, ülkemizi dilediğimiz güzel günlere taşıyacağız. Halkımızın emeğinin karşılığını aldığı bir Türkiye hayalini gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Her yıl aynı inançla değerlerimizi yaşattığımız hayır kurumlarında buluşacağız. Ülkemizin her yerinde huzur, yüzlerde tebessüm, gönüllerde birlik, refahımızın artması için çalışıyoruz. Bizi birbirimizden ayırmak isteyenlere asla izin vermeyeceğiz” dedi.

 

“ANADOLU HAYATIMIZIN ESKİ KÜLTÜRÜNÜ KORUYACAĞIZ”

Anadolu kültürünün altında yatan en değerli gücün dayanışma ruhu olduğunu belirten Karşıyaka Belediyesi Önder Tugayı, “Alınını ve emeğini toprağın merhametiyle harmanlayan çiftçilerimizin köylerinde düzenlediği hayır yemeklerinde beraberiz. bizim için açtıkları sofraların konukları. Anadolumuzun binlerce yıldan beri gelen kadim kültür ve geleneklerini el ele yaşatacak, gelecek nesillere taşıyacağız. Bu topraklara getirilen kardeşçe yaşamın ve kalıcı barışın bedeliyle dimdik ayaktayız. Üzüntüde, üzüntüde; neşe ve gururda bir olmanın önünü genişletiyoruz. Bugün davamıza maddi ve manevi katkı sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum. Dayanışma içinde yaralarını saran bir toplumun demokrasi arzusuna kimse engel olamaz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habercardak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu