Haber

Numan Kurtulmuş’tan Büyük İstanbul Mitingi’nde seçim mesajı

ensonhaber.com

14 Mayıs seçimi öncesi İstanbul’da tarihi bir an yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Atatürk Havalimanı’nda binlerce vatandaşa hitap edecek.

Büyük İstanbul Rallisi için çok sayıda vatandaş sabahın erken saatlerinden itibaren yollara çıktı.

7’den 70’e herkes Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne akın etti.

Bakanlar ve Numan Kurtulmuş’tan Açıklamalar

Yenikapı Etkinlik Alanı’nın 2 katı, Maltepe Etkinlik Alanı’nın 5 katı büyüklüğündeki büyüklüğüyle tarihin en kalabalık mitinglerinden birine ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde siyasi figürler önemli açıklamalarda bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu coşkulu kalabalığa hitap etti.

Son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş sahne aldı.

“14 Mayıs önemli bir dönüm noktasıdır”

Burada değerli açıklamalarda bulunarak açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı:

Şu anda burada bulunan milyonlar kadar bölgeye gelmeye çalışan yüzbinlerce kardeşimiz var. 1 hafta sonra 14 Mayıs 2023 seçimine gidiyoruz. 14 Mayıs, Türkiye siyasi tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. 73 yıl önce, 14 Mayıs 1950’de merhum Menderes ‘Söz millete yeter’ diyerek ortaya çıktı. Miller geride kaldı. Halk onu destekledi, her zaman yanında oldu. Merhum Menderes, Özal, Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyoruz.

The Economist’e Mesaj

Bir 14 Mayıs daha… 14 Mayıs 2023 seçimiyle Türk Yüzyılını başlatacağız. Bu yolda sandıklar açıldığında Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı yapmaya hazır mıyız? Artık çok hazırız diyelim; Ben o dergilere kapak yapıp Erdoğan’ı seçtirmem diyenler duysun. Bu yuhaları topluyoruz, topluyoruz, sandıkları patlatıyoruz ve cümle dünyalarında büyük bir yuha yapıyoruz.

“AK Parti’yi açık ara birinci parti olarak TBMM’ye sevk edeceğiz”

Hani derler ya, anket modeldir, anket burada, anket İstanbul sokaklarında, anket Türkiye’nin her yerinde. Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçeceğiz. AK Parti’yi açıkta 1. parti olarak TBMM’ye sevk edeceğiz. Cumhur İttifakı 1. ittifak olarak meclise girecek. Çok çalıştın, çok çalıştın. Sadece bu seçim kampanyasında değil, yıllarca Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere karşı mücadele ettiniz.

hamurhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu