Haber

Milletvekili olarak son kez mecliste konuşan Kılıçdaroğlu, CHP saflarını ayağa kaldırdı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Gündem Toplantısı TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleştirildi.

“Umutsuz olmak için hiçbir sebep yok”

İlgili Makaleler

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili olarak son kez Genel Kurul’da konuştu. Kılıçdaroğlu, “Meclis 103 yıl önce askeri ve mülki makamların ve çok daha kıymetlisi tüm milletin başvurabileceği en yüksek makam olarak göreve başladı. Mustafa Kemal ve arkadaşları çok iyi biliyorlardı ki hiçbir güç ve düşman duramaz.” Egemenliğini kuralsız bir şekilde eline almış bir milletin iradesine karşı… Tüm aksiliklere rağmen umutsuzluğa kapılmamak için bir sebep yok.Görüyor ve biliyoruz ki bir devir kapanıyor, 100 yıl önce olduğu gibi. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacaktır.Gazi Meclis unvanı ve devlet kurucu özelliğinden dolayı Türkiye Büyük Millet Meclisi dünya siyaset, askerlik ve demokrasi tarihinde seçkin bir yere sahiptir. Böylesine değerli niteliklere sahip Meclis’in bir üyesi olmaktan gurur duyun, gurur duyun.” söz konusu.

“AVUKAT OLARAK SON KEZ KATILDIĞIM İÇİN MUTLUYUM”

CHP lideri, son kez milletvekili olarak kürsüye çıktığını belirterek, “Öte yandan bu kürsüden siz değerli hemşehrilerime son kez seslenmekten mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Taşıdığım milletvekili unvanı. Şimdiden başarılar diliyorum. Milletimizin, ülkemizi güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşturma iradesini yeni üyelerine teslim edeceğinden hiç şüphem yok.” ifadelerini kullandı.

“AVUKAT OLARAK BU SUNUŞTAN SON SÖZ BUDUR”

CHP liderinin kürsüdeki son sözleri, “Görüyor ve biliyoruz ki bir dönemin sonuna geliniyor. Cumhurbaşkanı’nın özgürce eleştirilebileceği bir döneme yaklaşıyoruz. Bir milletvekili olarak son sözüm şudur; Milletin istiklali milletin azim ve kararlılığını kurtaracaktır” diyerek CHP ayağa kalktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu