Ekonomi

Kripto varlık yatırım fonları geçen hafta Grayscale’in gölgesinde kalmaya devam etti

Investing.com – Kripto varlık yatırım fonları, ABD pazarının öncülüğünde geniş bir pazar rallisi yaşadı.

CoinShares’in edindiği bilgilere göre geçtiğimiz hafta kripto varlık yatırım ürünlerinden 500 milyon dolarlık önemli bir net çıkış gerçekleşti. ABD 409 milyon dolara ulaşan net çıkışla ilk sırada yer alırken, İsviçre ve Almanya piyasalarından sırasıyla 60 milyon dolar ve 32 milyon dolar çıkış gerçekleşti.

Leke BitcoinETF’lerin yetkilendirilmesinin ardından ABD merkezli varlık yönetimi şirketi Gri tonlamalıETF çalışması GBTC Çıkışların 5 milyar dolara ulaştığı haftada ETF piyasasında olumsuz bir görünüm vardı. Geçtiğimiz hafta itibarıyla GBTC’den 2,2 milyar dolar daha çekildi ancak çıkış oranlarının her geçen gün azalması piyasalar tarafından kısmen memnuniyetle karşılandı.

  • Yatırımlarınızı alışılmışın dışına çıkarın ve başarıya adım atın! InvestingPro, borsa verilerinden gerçeğe uygun değerlere, sağlık analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şeyi bir araya getiriyor. Özel planlarımızla %60’a varan indirimlerle başarılı bir finansal geleceğin kapılarını açın. 2 yıllık abonelik için INVTROZEL2 koduyla avantajlardan hızla yararlanın. 31 Ocak’ta sona erecek bu fırsatı kaçırmayın! KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Ancak diğer ETF ürünlerine toplam 1,8 milyar dolarlık giriş görülürken, çıkışın etkisi bir miktar azaldı. 11 Ocak’ta başlayan ETF süreçleri sonucunda geçen haftaya kadar 5,94 milyar dolarlık fon girişi kaydedildi. Böylece 11 Ocak’tan bu yana net giriş 807 milyon dolar oldu. CoinShares analistleri, 11 Ocak’tan önce Bitcoin çekirdek sermayesine net giriş olmasına rağmen Bitcoin fiyatındaki düşüş eğilimini buna bağladı.

Varlıklar açısından Bitcoin fonları 479 milyon dolarlık net çıkışla piyasaya hakim olmayı sürdürürken, Short Bitcoin fonları ise toplam 10,6 milyon dolarlık giriş kaydetti. Altcoin fonları arasında Ethereum38,8 milyon dolarlık çıktı kaydederken PuantiyeVe Zincir bağlantı sırasıyla 700.000 $ ve 600.000 $ tutarında çıkış görüldü. Buna karşılık, çok varlıklı yatırım fonu 7,1 milyon dolar topladı ve solana3 milyon dolarlık fon topladı.

CoinShares raporu ayrıca Blockchain tabanlı hisse senetlerine geçen hafta 17 milyon doları aşan talebin görüldüğünü belirtti.

InvestingPro ile Yatırım Dünyasına Hakim Olun

Finans dünyasında gerçek bir değişim için InvestingPro ile tanışın! Borsa bilgilerinden adil fiyatlandırmaya, sağlık durumu analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şey başarıya giden yolda size rehberlik etmek için burada. Özel indirim kuponlarımızla seçtiğiniz planda %60’a varan avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bu fırsatı INVTROZEL1A koduyla 31 Ocak’a kadar kullanın. Çünkü eksiksiz bir yatırım harika araçlarla başlar. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu