Haber

Konya Büyükşehir Çocuk Meclisi’nde Proje Yarışması Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında; Başarılı, girişimci ve proje geliştirebilen 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin oluşturduğu Çocuk Meclisi’nde Proje Yarışı Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nde Proje Yarışı Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı Talut Kerem Cengiz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda meclise ilk olarak faaliyetler hakkında bilgi verildi.

Toplantının gündeminde, Konya’nın 31 ilçesinde çocuklara yönelik yapılabilecek projelerin tartışılması ve yeni projeler için düzenlenen proje yarışmasının tanıtılması yer aldı.

Kendilerine sunulan fırsatlardan dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür eden Çocuk Meclisi Başkanı Cengiz, Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin kendileri için eşsiz bir deneyim olduğunu söyledi.

Toplantıda proje yarışmasının tanıtımı amacıyla yapılan sunumun ardından öğrencilerin soruları yanıtlandı. Daha sonra her ilçeden seçilen birer temsilci öğrenci, Çocuk Meclisi’nden beklentilerini ifade etmek üzere hazırladıkları metinleri kürsüde sözlü olarak sundu.

Toplantının ardından öğrenciler, Kılıçarslan Meydanı’ndaki Büyükşehir Belediyesi Taş Binasını ve Darü’l-Mülk Stand Sarayı’nı gezdi.

ÇOCUK KONSEYİ BİLİNÇLİ NESİL YETİŞTİRMEYE KATKI SAĞLIYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen Konya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, başarılı, girişimci ve proje geliştirme becerisine sahip 6 ve 7’nci sınıf öğrencilerinden oluşuyor.

Çocuk Konseyi; Öğrencilerin milli ve kültürel değerleri anlamalarını sağlayacak faaliyetler yürütmek, okullarda duyarlı ve bilinçli nesiller yetiştirmek, şehrin sorunlarının araştırılıp sonuçlarının Büyükşehir Belediyesi’ne sunulması amacıyla kurulmuştur.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu