Haber

‘Kaybeden’ Kılıçdaroğlu’nun planını Turuncu deşifre etti!

Türkiye tarihi bir seçim döngüsünü geride bıraktı. 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde ikinci tur sandık dışı kaldı. 28 Mayıs’ta sandık başına akın eden seçmenin tercihi yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesiyle açık farkla mağlup olan CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, tüm partililerin hedefi haline geldi.

KILIÇDAROĞLU’NUN KOLTUK VE İMAMOĞLU PLANI SÜSLEDİ

Yaşananların ardından geçtiğimiz günlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağıran CHP’li gazeteci Fatih Portakal, seçimde mağlup olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuk planını deşifre etti. Ekim ayında kurultayda Kılıçdaroğlu’nun kazanacağını söyleyen Portakal, CHP’nin İmamoğlu için tasarladığı oyunu da duyurdu.

SON SÜREYE BAĞLI OLARAK İSTİFA ETMEDİ

Arkasında HDP ve PKK desteği olmasına rağmen başarısız olan Kılıçdaroğlu’nun istifasını beklerken Kemal Bey istifa etmeyi reddetti. Seçimlerin ardından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “mücadele etmeye devam”mesajı verdi.

ÖLÜMÜNDEN SONRA İMAMOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

Seçimde aldığı ağır yenilginin ardından tüm parti yönetimini görevden istifaya zorlayan Kılıçdaroğlu, yeni bir kongre hazırlıklarına girişti. Öte yandan kaybeden CHP Lideri, geçtiğimiz günlerde değişime vurgu yapan açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu ile de bir araya geldi.

“KILIÇDAROĞLU KAZANACAK”

CHP yanlısı gazeteci Fatih Portakal, seçimin ertesi sabahı bir açıklama yayınlayan İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmenin ayrıntılarını aktardı. Kılıçdaroğlu’nun mağlubiyete rağmen görevine devam edeceğini söyleyen Portakal, partisinin ekim ayında kongre yapacağını ancak delege yapısı nedeniyle Kılıçdaroğlu’nun aday olsa bile yine lider olacağını bildirdi.

İŞTE CHP’NİN İMAMOĞLU PLANI

Ayrıca CHP’li Turuncu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul seçimlerinde yeniden aday olacağını söyledi. İBB Meclisi’nde çoğunluğu elde edebileceğini ve böyle bir senaryonun gerçekleşmesi halinde CHP Genel Başkanı olarak İmamoğlu’nun atanacağını da şart koştuğunu belirtti.

İMAMOĞLU YERİNE MURAT ÇALIK

Turuncu, tüm senaryoların gerçekleşmesi ve İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanı olması durumunda İBB başkanlığına Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık’ın atanacağını iddia etti.

KAYNAK: HABER7

haber-akpinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu