Haber

İzmir’de deprem olacak mı? İzmir’de deprem bekleniyor mu, deprem riski var mı?

izmir Türkiye’de deprem olacak mı? Kahramanmaraş ve Hatay’da meydana gelen depremler birçok ilimizde yıkıma ve binlerce vatandaşımızın ölümüne neden olmuştur. Yüzyılın felaketinin ardından bölge beşik gibi sallanırken, gözler olası İstanbul depremine ve diğer fay hatlarının bulunduğu bölgelere çevrildi. Peki, izmirBeyin sarsıntısı olacak mı? izmirTürkiye’de deprem bekleniyor mu, deprem riski var mı?

İZMİR’DE DEPREM OLACAK MI?

prof. Dr. Naci Görür ise katıldığı bir programda Türkiye’de 7,2 ve 7,4 büyüklüğünde deprem beklenen illeri paylaştı. “Bu çağda canımızı toprağa vermemeliyiz.” Görür, şöyle devam etti: “İstanbul dışında Kahramanmaraş’ı sayıyorduk. Orası gitti. Yedisu Erzincan-Karlıova ve Karlıova-Bingöl Göynük arası sanırım iki. Yani 7.2 ve 7.4 büyüklüğünde bir deprem bekliyoruz. Körfez, “Ayrıca büyük bir hata var. İzmir fayı önemli bir faydır ve 7 veya daha fazla sarsıntı üretebilir. Nitekim Körfez alanı 70 kilometre olmasına rağmen 117 kişi hayatını kaybetti. O bölge zayıf bir yer. İzmir bölgesinde 12-13 civarında diri fay var.”

“2145 VE 2245’TE SARSMA OLSA BİLE KAYIP VERECEĞİZ”

DepremKonuyla ilgili bir bilinç eksikliği olduğunu söyleyen Görür, “Her şeye yemin ederim ki başarılıyım, bu başlangıçla devam edersek 2145’te veya 2011’de sarsıntı olsa da can ve mal kaybımız olur” dedi. 2245. Bilim adamlarının ortasındaki tartışmanın bu yüzden medya önünde yapılması gerektiğini, ortalığı sarsmak üzere olduğunu söyleyen Erdoğan, “Türkiye’nin şu anda en büyük ulusal güvenlik tehdidiyle uğraşmak zorunda olduğu bir ülkede bu çok yanlış” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu