Haber

İstanbul Caddesi’ndeki Yol Düzenleme Çalışması Esnafın Zararına

BAKIRKÖY’de İstanbul caddesinde uzun süredir devam eden yol düzenleme çalışması esnafı mağdur ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nu karşı karşıya getiren İstanbul Caddesi’ndeki yol düzenleme çalışması uzun süredir devam ediyor. 4 yılı aşkın süredir çalışmaların tamamlanmadığını öne süren İstanbul Caddesi esnafı, çalışmaların uzamasından dolayı mağdur olduklarını söylüyor. Caddedeki çalışmalar sırasında bazı malzemelerin sürekli yenilendiği, çalışır durumdaki otomatik dubaların asfaltla kaplandığı öne sürüldü.

İlgili Makaleler

“M. İMAMOĞLU GELİN BAKALIM”

İstanbul Caddesi esnafından Zeki Öğüt, “4,5 yıldır bu çalışma yapılıyor. Ne yaptıklarını anlamadık. Ne olduğunu anlamadık. Bu yol bitmiyor. Bu Bakırköy Belediyesi ile değil, İBB ile ilgili. İmamoğlu Bey gelip bir baksın. İncirli Caddesi’ne gidiyor ‘Çok iyi yaptık’ diyerek reklam veriyor ama bu sokağa bir baksa iyi olur. 4,5 yıldır inşaatı tamamlanmayan sokağı anlamadım. Şikayetçiyiz.”

“Bakirkön belediyesinin ve metropolün ortasında bir çatışma var” Sokakta bir çay dükkanı işleten Ali çoban, “Bu cadde 6 yıldır bitmedi; bitiremezler. Bir yerden başlarlar, başlarlar, başlarlar. Çiçekler ektiler, çeliştiler, bu caddeyi tekrar kırdılar. Ortada. Bir kişinin elinde olsa bitirir herhalde.” dedi.

“EN BÜYÜK ANLAŞMAYI BAKIRKÖY’E YAPTLAR”

30 yıldır Bakırköy’de yaşadığını söyleyen Arif Taşyapar, “Kerimoğlu’nun söylediği sözler doğruysa İmamoğlu yanılıyor. Kerimoğlu, ‘Kapasite AVM’den yer altına girelim, gidelim buradan. “Adamın umurunda değil. Böyle bir saçmalık yok. Bakırköy’e ihanet ettiler. Bakırköy’e en büyük ihaneti onlar yaptı” dedi. Çalışmalarla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu