Haber

İsrailli aktör ‘Hamas’ı desteklediği’ gerekçesiyle gözaltına alındı

İsrailli oyuncu Maisa Abd Elhadi ‘Hamas’ı desteklediği’ iddiasıyla gözaltına alındı. Polis yaptığı açıklamada Elhadi’nin ismi belirtilmeyen bir kişinin gözaltına alındığını doğruladı.

The Times of Israel’in haberine göre Maisa Abd Elhadi’nin sosyal medya paylaşımlarında “Hamas’a desteğini ifade ettiği” iddia edildi. Elhadi, söz konusu paylaşımların ardından gözaltına alındı. Polis, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Elhadi’nin ismini vermeden, “Nasıra şehrinde yaşayan bir aktör ve nüfuz sahibi kişinin terörizmi öven ifadeler kullandığı ve nefret söyleminde bulunduğu şüphesiyle gözaltına alındığı” belirtildi.

‘HADİ GİDELİM, BERLİN TARZI…’

Polisin açıklamasında ‘terörü teşvik etme ve desteklemeye yönelik çabaların her zaman devam edeceği’ belirtilirken, İsrail basını polisin Nasıra Mahkemesi’ne başvurarak oyuncunun gözaltı süresinin uzatılmasını talep edeceğini yazdı.

Söz konusu sosyal medya paylaşımlarından birinde Maisa Abd Elhadi Elhadi, Hamas tarafından rehin alınan 85 yaşındaki Yaffa Adar’ın görüntülerini gülme emojisiyle paylaşırken, bir diğer paylaşımında ise “Hadi gidelim” notunu ekledi. ; Berlin tarzı” Hamas güçlerinin İsrail’in güvenlik bariyerini aştığı görüntülere. . İsrail basını bunu 1989’da Berlin Duvarı’nın yıkılmasına bir gönderme olarak değerlendirdi.

‘Metim LeRega’ adlı televizyon dizisinde birlikte rol aldığı Ofer Shechter, Elhadi’nin sosyal medyadaki açıklamalarını eleştirerek, “Senden utanıyorum. Sen kendinden utanmalısın. Nasıra’da yaşıyorsun, dizilerimizde rol yapıyorsun.” ve filmler, sonra da bizi sırtımızdan bıçaklıyorsun.” (DIŞ HABER)

haberdemirkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu