Haber

İsrail Başkonsolosluğu Önünde Protesto: 18 Kişi Gözaltına Alındı

İSTANBUL’da İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan, polise saldıran ve kaosa neden olan 18 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 8’i serbest bırakıldı, 1 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 9 kişinin ise işlemleri devam ediyor.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının ardından 17 Ekim’de İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde büyük bir grup toplanarak protesto eylemi yaptı. Kalabalık grup, bariyer kuran ve havai fişek patlatan polis ekiplerine saldırarak 43’ü polis toplam 63 kişinin yaralanmasına neden oldu. Olayların ardından olayla ilgili soruşturma başlatan polis, konsolosluğun bulunduğu plazaya bariyerleri iterek ve olayları kışkırtarak girmeye çalışan 6 kişiyi, konsolosluğun yakınındaki bir iş yerine ve çevresine saldıran 8 kişiyi gözaltına aldı. konsolosluk. Ayrıca olay günü konsolosluğun yakınındaki bir sokakta taş ve irili ufaklı torpidolarla ele geçirilen 3 kişi ile olay yerinde havai fişek patlattığı belirlenen 1 kişi daha yakalandı.

Gözaltına alınan 18 kişi ise işlemlerinin ardından polis merkezine götürüldü. Şüphelilerden 9’u işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 9 şüpheliden 8’i adli makamlarca serbest bırakılırken, 1 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer 9 kişinin işlemleri devam ediyor.

muratliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu