Haber

İngiltere’de ordu endişesi: Topyekün savaşa hazır değiliz

Birleşik Krallık’taki milletvekilleri, Birleşik Krallık ordusunun topyekün bir savaşa hazırlıksız olduğu konusunda uyardı.

Ülkedeki silahlı kuvvetlerin artık teçhizat ve insan gücü eksikliğinden kaynaklanan “kısır döngüyü” kıramadığı belirtildi.

Bu durumun yüksek yoğunluklu savaş hazırlıklarına engel olduğu ifade edildi. bahise ait ” hazır mıyız?”başlıklı rapor İngiliz parlamento üyeleri tarafından hazırlandı.

NATO ülkelerine Rusya ile savaş konusunda uyarı

Ukrayna’ya yapılan saldırılardan bu yana ülkelerin yetkilileri, ittifakın Rusya ile olası bir çatışmaya hazırlıklı olmadığı yönündeki endişelerini dile getirdi.

NATO Askeri Komite Lideri Koramiral Rob Bauer Ocak ayında askeri ittifaka üye ülkelerdeki sivillerin “önümüzdeki 20 yıl içinde Rusya ile topyekün bir savaş olasılığına” hazır olması gerektiğini söyledi.

İngiliz ordusunda asker sorunu var

İngiltere’de hazırlanan raporda, İngiliz ordusunda asker sıkıntısı olduğu ve personel kaybının personel alımından daha fazla olduğu uyarısında bulunuldu.

Londra yönetiminin durumun ciddiyetini “tam olarak kavrayamadığı” ve hükümetin bu konuda şeffaf olmadığı belirtildi.

‘Önlem almalıyız’ çağrısı

Rapor, Birleşik Krallık’ın askeri işçilerin işe alınmasını ve işte tutulmasını iyileştirmek için önlemler alması gerektiğini vurguluyor.

Ancak İngiltere’nin endüstriyel kapasitesinin önemli ölçüde arttırılması gerektiği ileri sürülüyor.

Hükümete ‘savaşa hazırlanın’ uyarısında bulundular

Aynı rapora göre, bu tür reformları uygulamaya yönelik önceki girişimler istenen sonuçları vermedi. Raporda şu ifadeler yer aldı:

Başarılı bir endüstriyel temel ve ülke olarak karşı karşıya kaldığımız artan ve gelişen askeri zorlukların üstesinden gelebilecek yeterli beceriye sahip hizmet personelini çekebilecek, geliştirebilecek ve sürdürebilecek bir teklif olmadan hükümetin asla savaşa veya stratejik hazırlığa ulaşamayacağı açıktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu