Haber

Hatay ziyaretinde vatandaşlar İmamoğlu’na bağırdı: Ben onun akrabasıyım ama Lütfü Savaş’ı istemiyorum.

6 Şubat depreminin 1. yıl dönümünde Hatay İstanbul’u ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na depremzede bir kadın isyan etti. CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı yeniden aday gösterildi Lütfü SavaşOnu istemediğini söyleyen depremzede kadın, “Sen bizim çocuğumuzsun ama o Lütfü Savaş Biz istemiyoruz. Ben onun çok yakın akrabasıyım. Çocuğum, torunum kollarımda öldü. “Parasını kaybeden tek kişi oydu” dedi.

HATAYLI DEPREM HAZIRINDAN İMAMOĞLU’NA “LÜTFEN SAVAŞ” TEPKİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin 1’inci yıl dönümünde Hatay’daki depremzedeleri ziyaret etti. Depremzede bir kadının İmamoğlu ziyaretinde söylediği sözler dikkat çekti.

“SEN BİZİM ÇOCUĞUMUZ AMA BİZ LÜTFÜ SAVAŞ’I ASLA İSTEMİYORUZ”

Deprem mağduru isyan eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı, CHP tarafından yeniden aday gösterilince tartışmaların odağı haline geldi ve 6 Şubat anma töreninde yuhalandı. Lütfü Savaş İstemediğini söyledi. Savaş’ın çok yakın akrabası olduğunu belirten kadın, İmamoğlu’na şunları söyledi: “Seni yuhalamıyoruz. Sen bizim çocuğumuzsun ama o Lütfü Savaş Asla istemiyoruz. Ben onun çok yakın akrabasıyım. Çocuğum, torunum kollarımda öldü. Sadece parasının karşılığını aldı. istemiyorum Lütfü Savaş“İstemiyorum.”

Kalabalıktan güçlükle uzaklaştı

CHP’liler TekrarHatay Büyükşehir Belediye Başkanı aday gösterildi Lütfü Savaş Depremin birinci yılında düzenlenen anma etkinliğinde bir araya gelen Hataylılar, “istifa” sloganları ve yuhalamalarla protesto edildi. Lütfü Savaş kalabalığın içinden güçlükle çıkabildi.

ADAYLIĞIN GERİ ÇEKİLMESİ GÜNDEMDE

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Lütfü Savaş ile ilgili dikkat çekici bir açıklama yaparak, “Kamuoyunda tartışılıyor, bu konuda parti karar verecek. Genel Merkezimizin yetkisinde olan bir konu. Bu, üzerinde durulması gereken bir nokta” dedi. Bizim açımızdan değerlendirmek lazım. Bütün suçun Savaş’a yüklenmesi önemli.” “Mantıklı değil ama herkes bundan payına düşeni almalı.” Sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu