Haber

Geri dönüşüm için biriktirdiği kartonlar yandı, ‘3 günlük emeğim gitti’ dedi

Edirne’de İbrahim Karaaslan’ın 3 günde geri dönüşüm için topladığı karton ve kağıtlar alev aldı. Yanan malzemeleri kurtarmaya çalışan Karaaslan, “Saat 3’te onları toplamaya çıkıyorum. 3 günlük emeğim gitti” dedi.

Sabuni Mahallesi Fil Yokuşu Caddesi üzerindeki ağaçlık alanda saat 16.00 sıralarında yangın çıktı. İbrahim Karaaslan’ın geri dönüşüm için topladığı kartonlar henüz bilinmeyen bir nedenle alev aldı. Alevler büyüyünce ağaçlara da sıçradı. Çevredekilerin haber verdiği itfaiye ekipleri bölgeye gelerek alevlere müdahale etti. Polis, park halindeki araçları çevresine çekerek güvenlik önlemi aldı. Alevler ekiplerin yaklaşık yarım saatlik çalışmasıyla kontrol altına alındı. Yangında herhangi bir zarar görmeden ağaçlar kurtarıldı.

İlgili Makaleler

Kartonların sahibi İbrahim Karaaslan, 3 günlük birikiminin kül olduğunu söyledi. Kalan kartonları toplamaya çalışan Karaaslan, “Faturayı ödemek için elektrik idaresine gittim. Buraya atılan izmaritle bu yangının çıkacağını sanmıyorum. Sanırım biri kasten yaktı. Burada toplarım.” kağıt, naylon, plastik gibi geri dönüşüm malları. gece 3’te toplamaya çalışıyorum. çıkıyorum. 3 günlük emeğim gitti.” Karaaslan, kartonlarının yandığını öne sürerek karakola giderek şikayetçi oldu. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu