Ekonomi

Erdemir’in Yüksek Fırınında 50 Bininci Döküm Gerçekleşti Ayşe

Yassı çelik üreticisi Erdemir’in 1 No’lu yüksek fırını Ayşe bugün 50.000’inci dökümünü yaptı. Yüksek fırında 15 Mayıs 2008 tarihinden itibaren toplam 26,5 milyon ton sıvı ham demir üretilmiştir.

OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Erdemir’in inşa ettiği Türkiye’nin yerli yüksek fırını Ayşe, devreye alındığı günden bu yana Türkiye ekonomisi için üretime devam ediyor. Bugün 50.000’inci dökümün yapıldığı fırında şu ana kadar toplam 26,5 milyon ton sıvı ham demir üretildi.

Erdemir mühendisleri ve çalışanlarının emeği ile inşa edilmiştir.

Erdemir, devreye alındığı günden bu yana planlı bakımlar dışında üretimine devam eden ancak ekonomik ömrünü tamamlamış olan 1. yüksek fırınını 2006 yılında yenileme kararı aldı. Türkiye’nin ilk yerli yüksek fırını olduğu belirtilen ‘Ayşe’, Erdemir’in tasarımından devreye alınmasına kadar her kademedeki mühendis ve çalışanlarının emeği ile yeniden inşa edildi.

Verilen bilgilere göre; Erdemir’in mühendislik tecrübesi, proje yönetimi tecrübesi ve uzman insan kaynağına duyduğu güvenin değerli bir göstergesi olan Ayşe 1. yüksek fırını 2008 yılından bu yana kesintisiz olarak üretimini sürdürmektedir. tesis; Yüksek fırınların gerektiğinde refrakter değişimi, mekanik ekipman bakımı ve otomasyon kontrol sistemlerinin modernize edildiği “Reline” denilen stoplara ihtiyaç duymadan makul süreler içerisinde durarak 50 bininci döküme ulaşması, yüksek fırınların tasarım başarısını ve verimliliğini ortaya koymaktadır. yerli fırın. – İSTANBUL

baliseyhhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu