Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkiye Yüzyılı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Amasya Badal Tüneli Açılış Töreni’ne canlı temasla katıldı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Badal Tünelimizin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca 3,6 km’lik bağlantı yolu ve 4 adet köprü bulunmaktadır. Kışın bu yolun zahmetini bilenler için Badal Tüneli çok daha anlam ifade ediyor. 760 milyon TL yatırımla bu projeyi hayata geçirdik.

Bu yatırımlar, geçtiğimiz 20 yılda asırlık eksikleri tamamlayarak yürüttüğümüz çalışma ve hizmet politikamızın en somut örnekleridir. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan elektriğe her alanda atılımlarımızın meyvelerini toplamaya başladık.

Ülkemizi yeni hedeflere taşımanın eşiğindeyiz. Pek çok projemizin güzel sonuçlarını şan, şeref ve gururla alacağımız 2023 yılında tarih yazacağız. Yüzyıl Türkiye vizyonumuz doğrultusunda, ülkemizin küresel düzeyde söz sahibi olmasını sağlamalıyız. Alt yapıdaki başarımızı bilimde geliştirmedikçe, çocuklarımızı değerlerimizle yoğurup geliştirmedikçe başarılı olamayız. Cumhuriyetimizin 100. yılını demokrasimizin ve kalkınma atılımlarımızın sembolü haline getireceğiz. Bir kez daha tünelimizin ilişki yollarının bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu