Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Biden’a yanıt: Böyle diktatör olur mu?

CNN International’da Becky Anderson’ın sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sürecinden dış politikaya birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, “Son 20 yılda girdiğiniz her seçimi rahatlıkla kazandınız, seçimlerde rekorlar kırdınız. Türkiye tarihinde ilk kez bir seçim ikinci tura kaldı. Şu an ne kadar rahatsınız? ?” Soru üzerine, “Önümüzdeki Pazar günü yapılacak seçimlerde yüzde 90’a varan güçlü bir seçmen katılımının olduğunu halkımın güçlü Türk demokrasisini göstereceğine inanıyorum. Bu çok önemli bir katılım.” ifadesini kullandı. şartlar.

“BU NASIL DİKTATÖR?”

“ABD Başkanı Joe Biden’ın seçim kampanyasında kendisine otokrat dediği için kınadığını” hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birinci tura değil de ikinci tura çıkan diktatör olur mu? Şimdi gerçek bu. Cumhur İttifakı 322 milletvekili ile meclise girecek ve başındaki kişi diktatör olacak.Ve ikinci tura da birinci çıkacak.Bu nasıl bir diktatörlük?” söz konusu.

“SEÇİLİRSE BİDEN YÖNETİMİYLE ÇALIŞACAK MISINIZ?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeniden seçilirseniz Biden yönetimiyle çalışır mıydınız?” “Hiç şüphem yok. Biden Bey ile de çalışacağım. Biden değişirse yerine kim gelirse onunla çalışırım.” yorumunu yaptı.

“TAHIL KORİDOR SÖZLEŞMESİNİ 2 AY DAHA UZATTIK”

Batı’nın Ukrayna ihtilafı konusunda Rusya ile aynı fikirde olmadığını ve bu konuda “Batı’nın provokasyona dayalı bir politika izlediğini” hatırlatan, “Ukrayna’ya büyük çaplı askeri ve mali yardım gönderilmesi provokasyon mudur? yanlış mı yapıyor?” sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Şu anda Batı bu noktada istikrarlı bir yaklaşım sergilemedi. Dolayısıyla Rusya gibi bir ülkeye istikrarlı bir yaklaşım çok daha doğru olabilirdi. Yani benim geliştirdiğim veya sürdürdüğüm şeyi Batı da yapmalıydı.” Sayın Putin ile ilişkilerim, çünkü dünyada birbirimize ihtiyacımız var. Yani ben bu noktada, Batı’daki her ülkeyle yaptığım gibi, Sayın Putin ile de görüşüyorum. Karadeniz Tahıl Koridoru sadece Batı’nın değil Afrika ülkelerinin de ihtiyacını karşılamaya geldik.Bakın şu anda Sayın Putin ile 18 Mayıs’ta görüşüyoruz.Başlangıçtan itibaren iki ay daha uzattık. . Bu nasıl çalıştı? Sayın Putin ile olan özel ilişkilerimiz sayesinde oldu.”

Erdoğan’ın CNN International’daki röportajının tamamı gün içinde yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu