Haber

Canpolat’tan vatandaşlara müjde: Söz verdik, bölgemize getirdik

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, nüfusun yoğun olduğu bölgede inşa edilen Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin bölgeye yeni bir soluk getirdiğini kaydetti. Lider Canpolat, “Vatandaşlarımıza sağlık hizmetleriyle ilgili bir binayı buraya getireceğimizin sözünü verdik. “Bundan dolayı mutluyuz.” söz konusu. Vatandaşlar sağlık sorunlarının giderildiğini belirterek Önder Canpolat’a teşekkür etti.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın girişimleriyle Belediye bünyesindeki bina Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne dönüştürüldü.

Şanlıurfa Valiliği, Belediye ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün ardından 9 katlı bina, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve Çocuk Acil Polikliniği olarak hizmet vermek üzere Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Devteyşti Mahallesi’nde 15 bin metrekare kapalı alana sahip binanın hastaneye dönüştürülmesine yönelik proje çalışmasının ardından Haliliye Belediyesi tarafından iç tefrişatı hızla tamamlandı. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye İlçe Polikliniği olarak hizmet veren hastanede, 50 üniteli ve 5 yataklı Diş Polikliniği, 2 Dahiliye Servisi, 2 7/24 Çocuk Acil Polikliniği ve Çocuk Acil Servisi ile vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Başkan Mehmet Canpolat, bölge halkının talep ettiği hastane projesini hizmete açmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, yaptığı açıklamada “En kısa sürede buraya sağlık hizmetleriyle ilgili bir bina kazandıracağımızın sözünü verdik. “Bundan dolayı mutluyuz.” söz konusu. Önder Mehmet Canpolat açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Haliliye ilçemiz Devteyşti İlçemizin nüfusu 60 bin. Kısaca Ahmet Yesevi Mahallemizde 40 bin civarında, Yavuz Selim Mahallemizde 20 bin, Süleymaniye Mahallemizde 20 bin civarında. Baktığımızda 100 binin üzerinde vatandaşımız nüfusumuz var. Vatandaşlarımız bazen en yakın hastaneye ulaşımda sıkıntı yaşadıklarını, zaman sıkıntısı yaşadıklarını söylüyorlardı. Buraya bir sağlık kurumu talebi vardı. Neyi, nasıl dönüştürebiliriz diye biraz düşündük ve yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip 9 katlı binamızı sağlık kurumuna dönüştürebileceğimizi düşündük. Bunlarla ilgili Sağlık Bakanlığı ile görüştük ve adetlerimizi gerçekleştirdik. Haliliye Belediyesi olarak iç yapının yeniden sağlığa dönüştürülmesi sorumluluğunu üstlendik. Allah’a şükür, vatandaşlarımızın istediği bize projedir mantığıyla şu anda burada hastanemizi açıyoruz. Çok şükür vatandaşlarımıza sağlık hizmetleriyle ilgili bir binayı en kısa sürede buraya kazandıracağımızın sözünü verdik. Bundan memnunuz. Bu nedenle Sayın Sağlık Bakanımıza, ilgili yetkililerimize ve değerli parlamentomuza teşekkür ediyorum” dedi.

Hem mahallenin hem de bölgenin sağlık sorunlarına çözüm sunan Haliliye İlçe Polikliniği vatandaşlara büyük kolaylık sağladı. Hastaneden hizmet alan vatandaşlar, nüfusun yoğun olduğu mahallenin sağlık sorununun çözüldüğünü belirterek, Önder Mehmet Canpolat’a şükranlarını sundu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu