Haber

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Gündüz Eleştirilere Tepki Verdi

Bursaspor Teknik Müdürü Yalçın Gündüz, sosyal medyadan gelen eleştiriler nedeniyle çok üzüldüğünü belirterek, “Dün çok üzüldüm. Bizi bilmeden yazıyorlar. Köpekler istedi diye atlar nasıl ölür!” terimleri kullandı.

Bursaspor Teknik Müdürü Yalçın Gündüz, antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gündüz, “Sezon başında kongre yapılıp Recep Lider göreve geldikten sonra kendisi ile görüştük. Beni aradı ve geldim. ‘Bize yardımcı olur musunuz hocam?’ “60 yıldır Bursaspor’dayım, 41 yıldır bu kulüpteyim. Dolayısıyla bu kulübü çok iyi tanıyorum ve kulübe üyeyim. Her şeye çok hakim olduğumu düşünüyorum. Bu işi en iyi şekilde yapacağımıza, bu arkadaşlarla 14 maç çalıştığımıza ve onları çok iyi tanıdığımıza inanıyoruz.” “Gel Yalçın, sana inanıyoruz.”

Transfer kuruluyla ilgili de konuşan Gündüz, “Transfer kuruluyla ilgili görüşmem oldu. Başkanla yaptığımız bütün görüşmelerde ‘Yarım devre arasında panoyu açacağım, bunun için çalışıyorum’ dedi. “2-3 transfer olacak. Bu çocuklara uyum sağlayacak ve katkıda bulunacak bir adam bulacağını söylüyor. Bana söylediği ve benimle paylaştığı buydu.”

Bursaspor’un maç programı belli oldu

Hazırlık maçı programını anlatan tecrübeli teknik adam, “15 gündür çalışıyoruz. 18 antrenman, 1 hazırlık maçı yaptık. Zamanımız daralıyor. Lig maçına 23 günümüz kaldı. Oynayacağız. Yıldırımspor ile 6’sında.Kafkasspor ile 13’ünde Karşı karşıya geleceğiz.İki maç da Özlüce’de oynanacak.Kütahyaspor ile 16’sında Kütahya’da oynayacağız.Gerekli görür ve siz organize ederseniz, 20 Ağustos’ta maç yapacağız. Son hazırlık maçını da oynayıp 27’sinde lig maçına hazır olacağız. Bir olmayı planlıyoruz” dedi.

“Bunu hak etmiyoruz”

Sosyal medyadan gelen eleştirileri kabul etmeyen Yalçın Gündüz, şunları söyledi:

“Sosyal medya farklı bir mecra. Bizim başımıza bela oluyor. Görmezden gelmeye çalışıyoruz ama üzülüyoruz. En ufak bir olumsuzluğu fırsata çevirerek hem bana hem de lidere saldırmaya çalışıyorlar. ‘Yapacaksın’ yazdılar. Önce git Recep Günay, sonra sen gideceksin Yalçın Gündüz’ Bursaspor başarılı olursa ben çabuk gideceğim.” Ben Bursasporluyum, koşarak giderim. Bursaspor’un gerçekleri var. Onları görmemiz gerekiyor. Buna göre hareket etmemiz gerekiyor. Bu kadro lig maçında oynamayacak. Bir kaos olursa Allah göstermesin o noktaya gelir. Hazırlanıyoruz, transfer çalışmaları yapıldı, çocukları topladık, teknik ekibimizi kurduk, antrenmanlarımızı yapıyoruz. Bu nedenle bize böyle davranılması bizi etkiliyor. Biz bunu hak etmiyoruz.”

“Atlar, köpekler istedi diye ölmez!”

Eleştirilere sert tepki gösteren Yalçın Gündüz, “Büyük Bursaspor taraftarı asla yanlış anlamasın. Yeter ve gerçek Bursaspor taraftarı yanlış anlamasın. Şimdi söyleyeceğim şeyler ‘Önce sen gideceksin sonra Recep Günay’ diyenlerdir. Her şeyi fırsata çevirip bizi sarsanlara anlatacağım.Dünüm moralim bozuldu.Bizi bilmeden yazıyorlar.Ne cüretle atlar köpekler istediği için ölür!Böyle bir roma atasözü vardır. Bu sözlerle kapatıyorum.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu