Haber

Bursa’da staj ve çıraklık mağdurları ’emeklilik’ istiyor

BURSA (İGFA) – 2 milyon 250 bin EYT’li vatandaş emekli oldu ve ilk maaşlarını almaya başladı. Şimdi staj ve çıraklık mağdurları seslerini duyurmaya çalışıyor.

Bursa Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği 10-11 Haziran tarihlerinde Şehreüstü Meydanı’ndan seslerini duyurmaya çalışacak.

Dernek tarafından yapılan yazılı açıklamada; Emeklilik haklarından ve emeklerinden vazgeçmeyeceklerini belirterek, Bursa’da Hükümete karşı seslerini yükselteceklerini belirttiler.

Açıklamada, “Bu ülkede üreten ve çalışan, ilk işe giriş tarihi yaşlılık numarası olan ve ellerinde sigorta kartı bulunan karttaki hakları ile iletilecek mesajın metni” denildi. bu numara bir sonraki işvereninize bir an önce verilmelidir.” 10. maddede “Dil, ırk, cinsiyet, siyasi niyet, felsefi inanç, din, mezhep vb. sebeplerle ayrım gözetilmeksizin herkes kanun önünde eşittir. Hiç kimseye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. SGK sisteminde adaletsizlik Staj ve çıraklık yapmış işçilerde küskünlükle birlikte devletine ve hükümetine karşı güvensizlik yaratır. Staj ve çıraklık sayıları SGK’nın başlangıcı kabul edildiğinde geçmişin ve gerçek işçi sayısı 100’ün üzerindedir. Gelecek sıkıntılarının sona ermesiyle devletine ve siyasetçilerine güven kazanacak.Bu teşvikle birlikte esnafımız bu sorunu aşarak üretmeye devam edecek.Meslek Liseleri ülkemizde önemini artıracak ve tercih edilen bir konuma gelecektir.

karakoyunluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu