Haber

Bursa-Ankara Yolu Yenileme

Bursa Büyükşehir Belediyesi bir yandan yeni yollar açarken, diğer yandan mevcut yolları iyileştirme çalışmaları çerçevesinde Bursa-Ankara yolunu adım adım yeniliyor. Ana arterlerde trafiği aksatmamak için gece saatlerinde çalışan gruplar, iki gece süren hummalı çalışmayla Ankara yolu geliş istikametindeki Mimar Sinan ve Yüksek İhtisas Kavşağı’nın ortasını yeniledi. Gece çalışmalarını yerinde inceleyen Lider Alinur Aktaş, sıcak asfaltta çalışan çalışanlara dondurma ikram etti.

Bursa’da ulaşım sorununa temelli çözümler üretmek amacıyla raylı sistemler, yeni yollar, akıllı kavşaklar ve toplu taşıma gibi birçok yatırımı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, mevcut yolların daha sağlıklı hale getirilmesi için 17 ilçede asfalt yenileme çalışmalarına hız verdi. . İlçe ve şehir merkezlerinde ana arterlerde trafiğin aksamaması için çalışmalar gece saatlerinde yapılıyor. Bu kapsamda doğu-batı aksında Bursa trafiğinin can damarı olan Bursa-Ankara karayolunun asfaltı gece boyu devam eden çalışmalarla adım adım yenileniyor. Daha önce Ankara istikametinde Yüksek İhtisas Kavşağı ile Mimar Sinan Kavşağı ortası ile Otosansit ve Gürsu Kavşağı’nın Ankara istikametinde yenileyen ekipler, geliş istikametinde Yüksek İhtisas Kavşağı ve Mimar Sinan Kavşağı ortasında da çalışmalarına başladı. .

zamana karşı yarış

Cuma gecesi saat 23:59’u gösterdiğinde yolun trafiğe kapanmasıyla başlayan hatta frezeleme çalışması yapıldı. Cumartesi sabahı açılan yolda trafiği aksatmamak için cumartesi gece yarısından sonra asfaltlama çalışmaları başladı. Asfalt dökme makineleri, merdaneler ve saha işçilerinin hummalı çalışmasıyla yol, pazar sabahının ilk saatlerinde trafiğe açıldı. Çalışmada, Yüksek İhtisas Kavşağı ile Mimar Sinan Kavşağı’nın ortasında kalan yolun 800 metre uzunluğundaki kısmı 1600 ton asfalt kaplama ile daha konforlu hale getirildi.

Sıcak asfaltta soğuk tedavi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da gece çalışmalarını yerinde inceledi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gazali Şen’den çalışma hakkında bilgi alan Başkan Aktaş, özveriyle çalışan saha personeline dondurma ve baklava ikramında bulundu. Mevcut yolların güçlendirilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Başkan Aktaş, yılın ilk 7 ayında 17 ilçede 280 bin ton sıcak asfalt kaplama yaptıklarını söyledi. 32 kilometrelik güzergâhta sadece Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım ve Gürsu’da 43 bin ton sıcak asfalt kullanıldığını hatırlatan Lider Aktaş, “Vatandaşlarımızın daha konforlu ve güvenilir bir şekilde ulaşımını sağlamak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu çalışmalarda Bursa-Ankara yolunu adım adım yeniliyoruz.Ana arterlerde trafiği aksatmamak için gruplarımız gece çalışıyor. Ankara istikametinde Yüksek İhtisas ve Mimar Sinan Kavşağı ile Otosansit ve Gürsu Kavşağı’nın ortasını yeniledik. Artık yolun gelişi yönündeki çalışmalarımız için fazla mesai yapıyoruz. Şehrimizi daha modern, daha keyifli ve daha yaşanır kılmak adına. Çalışmaya devam edeceğiz” dedi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu