Ekonomi

Biyoteknoloji Vadisi Türkiye’ye Katma Değer Sağlayacak

Tuzla’daki İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Biyoteknoloji Vadisi Yönetim Konseyi Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş ve OSB liderleriyle görüştü. Bakan Kacır, Biyoteknoloji Vadisi ile Türkiye’nin katma değeri yüksek ürünler yaratacağını, ekonomiye katkı sağlayacağını ve yüksek teknolojiye geçişi hızlandıracağını belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Bakan Yardımcıları Oruç Baba İnan ve Zekeriya Coştu, Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Biyoteknoloji Vadisi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş ve organize sanayi bölgesi yöneticileriyle düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Tuzla’da kahvaltı organizasyonu. Toplantıda Biyoteknoloji Vadisi’nin ülkeye katacağı değer açısından önemine değinildi.

“BU YAPIYI DESTEKLEMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Biyoteknoloji Vadisi ile ilgili değerlendirmede bulunan Bakan Kacır, “Biyoteknoloji 21. yüzyılın stratejik sektörlerinden biri. Biyoteknoloji Vadisi, tüm branşları geliştirecek bir alanda uzmanlaşmış tek bölge olarak modern bir teknolojik üretim üssü olacak” dedi. Ülkemizde de dünyada adından söz ettirecek, katma değeri yüksek ürünleriyle ekonomimize katkı sağlayacak.” “Takviyelerin olacağını öngörüyoruz. Ülkemizi kalkındıracak bu yapılanmaya destek olmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

VARLIBAŞ: TÜRKİYE’NİN LOKOMOTİFLERİNDEN BİRİ OLACAK

Ercan Varlıbaş, “Biyoteknoloji Vadisi’nin desteklenmesi, çalışmalarımızda bizlere şevk veriyor. Sayın Bakan Kacır’ın ülkemize katkı sağlayacağı yönündeki açıklamaları, uzun süredir üzerinde durduğumuz Biyoteknoloji Vadisi’nin bilimle ilgili olduğunu gösteriyor, Ar-Ge, inovasyon, katma değer yaratmak ve ekonomik güç yaratmak.” “Bu yön işaret ediyor. Biyoteknoloji Vadisi orta ve uzun vadede Türkiye’nin lokomotiflerinden biri olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu