Ekonomi

Bilecik Belediyesi Atıl Tarım Arazilerini Değerlendiriyor

Bilecik Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleriyle belediyeye ait atıl durumdaki tarım arazilerini ağaçlandırmaya devam ediyor. Pelitözü Mahallesi’ndeki çalışmaları ziyaret eden Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, “Böylece kadınlarımıza hem ekonomik destek sağlamış olacağız hem de şehrimizin bu güzel lezzetini tanıtmış olacağız.”

Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarının Pelitözü Mahallesi’nde belediye alanına diktiği kabak çekirdeğinin hasadına katıldı. Tarladaki kabakları çalışanlarla birlikte toplayan Lider Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, yapılan çalışmalar ve hasat hakkında bilgi verdi.

Belediyenin atıl kalan alanlarını tarım yoluyla değerlendirmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Subaşı, “Pelitözü Mahallesi’nde belediyenin atıl durumdaki 3 dönümlük alanına Bilecik’in meşhur balkabağını diktik. Şimdi sıra geldi Kabaklarımızı hasat edin. Burada topladığımız kabaklar özellikle Bilecikli kadınlara yöneliktir.” “Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi de dahil olmak üzere belediyemizin tesislerinde kabak tatlısı olarak değerlendireceğiz. Bu sayede kadınlarımıza ekonomik destek sağlayarak şehrimizin bu nefis lezzetini tanıtmış olacağız. Bu anlamda herkesi bekliyoruz. Vatandaşlarımıza Bilecik’in enfes kabak tatlısını tattıracağız.” kullanılmış.

Bilecik Belediyesi’ne ait alanlarda geçen yıldan bu yana çemen otu tohumu, kara kılçık ve kabak ekimi yapılırken, orta refüjler de lavanta çiçekleri ile süslendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu