Haber

Ankara ve Kayseri’de tefecilere operasyon: 15 kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara ve Kayseri’de tefecilere yönelik operasyonlarda 15 kişinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Ankara ve Kayseri’de tefecilere yönelik operasyonlarda 15 kişinin yakalandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, sosyal medya paylaşımında, “Ankara ve Kayseri’de tefecilere yönelik operasyonlarda 15 şüpheli kişi yakalandı. Halkımızı sömüren tefecilere tolerans göstermeyeceğiz. Ankara ve Kayseri’de tefecilere yönelik yürütülen operasyonlarda” Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Şube Müdürlüğümüz tarafından tefecilik hatası yapan şüpheliler yakalandı.Mağdurlardan zorla çek ve senet aldılar, verdikleri çek ve senetlere karşı icra takibi başlatarak mağdurların mal varlıklarına haciz yoluyla el koydular. 93 farklı tefecilik vakasında, mağdurlara yüksek faiz karşılığında verdikleri paraları toplamak için işyerlerine ve konutlarına giderek mağdurları ağırlamış, baskı altına almış ve tehdit etmiş. 107 mağdurun yaklaşık 30 milyon liralık haksız kazanç elde ettiği, grup halinde hareket eden şüphelilerin faizli para talebi üzerine birbirlerine mağdurun ödeme konusunda güvenilir olup olmadığını sordukları ve mağdurları birbirlerine yönlendirdikleri öğrenildi. Alacaklarını başka bir tefeciye borçlandırarak tahsil ettiler” dedi. .

Bakan Yerlikaya, sosyal medya paylaşımına şöyle devam etti:

“Eş zamanlı operasyonlarda 15 konut ve 2 iş yerinde arama yapıldı. Aramalarda çok sayıda fatura ve belge ele geçirildi. 15 şüpheliden 5’i tutuklandı, 10’u hakkında da adli kontrol kararı çıkarıldı. Kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Operasyonu kim organize etti? Organize suç örgütlerini “Ve çeteler gibi tefecileri de durduracağız. Suçlarında kibirlenenler kolluk güçlerimiz ve büyük Türk adaletinin karşısına çıkacaktır.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu