Haber

Ankara dedikodusu: Soylu gitmeden Albayrak aile fotoğrafında olmayacak

AK Parti kabinesinin en tartışmalı ismi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cephe alanlar arasında Bilal Erdoğan ve Berat Albayrak’ın isimleri de gündeme geldi. Gazeteci Sedat Bozkurt, Berat Albayrak’ın Soylu nedeniyle Erdoğan’a kırgın olduğunu yazdı, Ankara kulislerinden şu bilgileri aktardı:

“Son günlerin yeniden en çok tartışılan ismi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. Hala MHP ve Devlet Bahçeli tarafından desteklendiği ve makamını bu sayede koruma ettiği konuşuluyor. Devlet Bahçeli olmasa bile MHP’liler bunu açıkça lisana getiriyorlar. Soylu’yu MHP koruma ederken AKP ve devlet içinde pek çok cephede çaba veriyor. Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Lideri Hakan Fidan, Soylu ile zarurî olmadıkça yan yana bile gelmemeye ihtimam gösterenlerden. Partide AKP Genel Lider vekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş’un da Soylu ile ortasının düzgün olmadığı uzun vakittir biliniyor. Soylu’yu AKP içindeki Ulusal Görüş kanadı istemiyor.

Bu yazının giriş kısmındaki hikayeyle temaslı olması açısından anlatalım; Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak da siyasete bakan olarak giriş yaptı. Aslında Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da bir biçimde, üstteki örneklerle örtüşmeyen bir faaliyet pratiğiyle siyasetin içinde sayılır. Bu 2 isim Bilal Erdoğan ve Berat Albayrak da Soylu’ya açıkça cephe almış vaziyetteler. Bakanlıktan ayrıldıktan sonra hiçbir aile fotoğrafı karesinde göremediğimiz Berat Albayrak’ın Erdoğan’a kırgınlığının hala sürdüğü ve Soylu kabineden ayrılmadan bu kırgınlığın da bitmeyeceği Ankara’da konuşulan dedikodulardan. Soylu’ya alınan bu hal, ailelerin bayramlarda bile bir ortaya gelmelerini engelliyormuş.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu