Haber

Ali Babacan: Seçim zamanı herkes anayasaya uymak zorunda

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Lideri Ali Babacan, Maraş merkezli depremlerin etkilediği illerden biri olan Antep’i ziyaret etti. Kentte basın toplantısı düzenleyen Babacan, “Konu seçimse o zaman herkes anayasaya uymak zorunda” dedi.

6 kişilik bir Tablo olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Babacan, yarın bir toplantı yapacaklarını ve bu toplantıda hem deprem yardımı hem de genel istişare yapacaklarını vurguladı.

Babacan dedi ki:

“Mevcut Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yanlış olduğunu söylüyoruz. Kuvvetler ayrılığının kural olduğunu biliyoruz. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunduğumuzu her zaman dile getirdik. Ehliyet ve liyakat lazım dedik. 6 masa çalışmasında değişen bir şey yok. Yarın saat 14:00’te bir toplantımız olacak. Gece geç saatlere kadar yoldayız. toplantıya katılacağız. Her bir taraf farklı işler yaptı ve yardım programları vardı. İkisini de değerlendireceğiz. Biz de istişare edeceğiz. Hükümet, Bülent Arınç’ın açıklamasını benimsemedi. Ama günler sonra saat kaç oldu. Bizimle alakası yok dediler. Değilse 1 saat sonra açıklamanız gerekirdi. Aynayı gördükten sonra geri atarlar mı diye düşünürüz aslında anayasa kararları çok nettir, kimse hukukun üstünde değildir. Sorun seçimse herkesin anayasaya uyması gerekiyor” (HABER MERKEZİ)

baskil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu