Ekonomi

22nd Century Group, 2024’te 1 milyon dolar tasarruf etmek için yönetim kurulu giderlerini azalttı

MOCKSVILLE – 22nd Century Group, Inc., bitki bazlı sağlık ve sağlıklı yaşam yenilikleri konusunda uzmanlaşmış bir biyoteknoloji şirketi. (NASDAQ:XXII), daha geniş maliyet tasarrufu önlemlerinin bir parçası olarak yürütme konseyi ücretlerinde önemli düşüşler olduğunu duyurdu. Şirket, bu değişikliklerin 2024’ten itibaren yıllık 1 milyon doların üzerinde tasarruf sağlamasını bekliyor.

Derhal yürürlüğe girecek olan basitleştirilmiş ücret planı, bağımsız direktörlerin yıllık ücretinin 75.000 $’dan 20.000 $’a düşürülmesini içeriyor. Kontrol Başkanının maaşı 20.000 Dolardan 10.000 Dolara, Ücret, Atama ve Yönetişim Başkanının maaşı ise 20.000 Dolardan 5.000 Dolara düşecek. Ayrıca bu komitelerde görev yapan bağımsız yöneticilerin ücretleri yarıya indirilerek yıllık 10.000 dolardan 5.000 dolara indirildi.

Şirketin yalın operasyonlara olan bağlılığına daha fazla uyum sağlamak için, çalışan olmayan yöneticiler 2023’ün son çeyreği ve 2024’ün ilk çeyreği için nakit ücretlerinden feragat etti. Yönetim kurulu ayrıca 2024’te yöneticilere hisse senedi ücreti verilmemesine de karar verdi. .

22nd Century Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Komitesi Lideri Larry Firestone, bu maliyet düşüşlerinin şirketin daha verimli ve değer odaklı bir işe dönüşme yönünde devam eden çabalarının bir parçası olduğunu belirtti. Odak noktası, satış büyümesi, marj artışı ve maliyet azaltma yoluyla kendi kendini sürdürebilirliğin sağlanmasıdır.

Yanıcı bir sigara için ilk ve tek FDA Modifiye Riskli Tütün İzi iznine sahip olan şirket, tescilli azaltılmış nikotin içerikli tütün bitkileri ve sigaralar geliştirmek için ileri teknolojiler kullanıyor. Bu çalışmalar FDA’nın sigaraya bağlı sağlık sorunlarıyla mücadele planında merkezi bir rol oynamaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu